Bezpieczeństwo transakcji i inwestycji w formule elektronicznej, w tym mobilnej, zależy nie tylko od banku, ale i od Ciebie. Aby ustrzec się zagrożeń, często wystarczy uważne działanie i stosownie zasady ograniczonego zaufania.

Oto złote zasady bezpieczeństwa. Przeczytaj je, wydrukuj, zapamiętaj!

Bezpieczeństwo 1. Uważnie czytaj komunikaty i powiadomienia pojawiające się w trakcie logowania i wykonywania transakcji. Pamiętaj, że przestępcy potrafią podrabiać strony w sieci. Jeśli zaskoczyło Cię coś w widoku strony Domu Maklerskiego mBanku lub miałeś do czynienia z nietypowym jej działaniem, skontaktuj się z nami.
Bezpieczeństwo 2. Jeśli jakikolwiek komunikat albo element serwisu transakcyjnego wzbudził Twoje wątpliwości – przerwij czynność i natychmiast skontaktuj się z naszym konsultantem telefonicznie lub w oddziale Domu Maklerskiego mBanku.
Bezpieczeństwo 3. Nie otwieraj podejrzanych maili i załączników. Uważaj na umieszczone w wiadomościach linki! Mogą one zainfekować Twoje urządzenia wirusem. Dotyczy to każdego Twojego adresu e-mail i wszystkich otrzymywanych wiadomości (również sms).
Bezpieczeństwo 4. Nie otwieraj strony serwisu Domu Maklerskiego mBanku banku poprzez link z e-maila lub wyszukiwarki internetowej. Przestępcy mogą podrabiać adresy. Korzystaj z przycisku logowania na naszej stronie. Zawsze sprawdzaj, czy połączenie jest szyfrowane (czy pojawiła się kłódka przed adresem).
Bezpieczeństwo 5. Nie instaluj na żądanie dodatkowego oprogramowania na komputer, tablet lub telefon – pamiętaj, że Dom Maklerski mBanku nigdy o to nie prosi (szczególnie za pośrednictwem e-maili, SMS-ów lub komunikatów w serwisie). Program lub aplikacja mogą być furtką do przejęcia kontroli nad Twoim urządzeniem przez przestępców.
Bezpieczeństwo 6. Z serwisów Domu Maklerskiego mBanku korzystaj tylko na sprawdzonych urządzeniach, unikaj logowania z cudzych komputerów, tabletów i telefonów. Stosuj zasadę ograniczonego zaufania.
Bezpieczeństwo 7. Aplikacje na urządzenia mobilne pobieraj wyłącznie z oficjalnych sklepów. Znajdujące się tam programy przechodzą proces weryfikacji, a więc gwarantują Ci bezpieczeństwo.
Bezpieczeństwo 8. Twoje urządzenie musi mieć aktualne i legalne oprogramowanie: system operacyjny, program antywirusowy oraz przeglądarkę internetową. Przestępcy wykorzystują luki w oprogramowaniu, a aktualizacje legalnego oprogramowania często niwelują takie „dziury”, utrudniając tym samym działanie oszustom.
Bezpieczeństwo 9. Uważnie czytaj ostrzeżenia Domu Maklerskiego mBanku przed nowymi zagrożeniami. Pomoże Ci to ustrzec się problemów.

Więcej informacji na temat bezpieczeństwa: www.mforex.pl/bezpieczenstwo.